Kalıcı Makyaj Stüdyosu

Telefon : 0212 571 70 71
Gsm : 0538 824 23 70

Kalıcı Makyaj Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Kalıcı Makyaj Uygulamalar ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir veya ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir ?

Mikro iğneler ile deri altına bitkisel içerikli pigmentlerin yerleştirilmesidir.Bu yöntem ile kusurlu ve eksik görünen bölgeler düzeltilerek kişi en güzel ve doğal görünüme kavuşabilir. Kalıcı makyaj sadece kaş, göz ve dudak bölgelerine uygulanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kaş

Kaş Uygulaması : Kaş bölgesinde seyrelme, asimetri ve şekil bozukluğu olan kişilere uygulanır. Kıl renginiz ile birebir pigment seçilerek yüzünüze uygun en doğal kaş formu yaratılır. Cilt, yaş ve kullanım farklılıklarına göre kalıcılık süresi 8 ay-1.5 yıl arasında değişkenlik gösterir.

Kalıcı Makyaj Göz Eyeliner - Dipliner

Düşük ve küçük göz yapısı olan , kozmetik ürünlere karşı göz hassasiyeti olan, makyaj yapamayan, kirpiklerinin daha gür görünmesini isteyen, gözlerini ön plana çıkarmak isteyen kişiler kalıcı eyeliner-dipliner uygulamaları ile daha anlamlı ve etkileyici bakışlara sahip olabilirler. Cilt, yaş ve kullanım farklılıklarına göre kalıcılık süresi 4-5 yıl arasında değişkenlik gösterir.

Kalıcı Makyaj Dudak ve Dudak Renklendirme

Dudak bölgesinde pigment kaybı yaşayan, asimetrisi olan ve ya daha renkli görünmesini isteyen kişilere uygulanır. Cildinize en uygun ton seçilerek dudaklar renklendirilir. Cilt, yaş ve kullanım farklılıklarına göre kalıcılık süresi 2-3 yıl arasında değişkenlik gösterir.

İpek Kirpik Lifting

Hiçbir kirpik ekleme işlemi gerektirmeyen, keratin, vitamin ve pigment takviyeleriyle, kirpikleri kaldıran ve doğal görünüm kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpiklerinize 2 - 3 ay süre ile uzunluk, kıvrım ve belirginlik sağlar.

İpek Kirpik Uygulaması

İnce telli, seyrek ve kısa kirpikleri olan kişiler ipek kirpik uygulaması ile daha uzun, sık ve dolgun kirpiklere sahip olabilirler. İpekten yapılmış özel 2D,3D,6D kirpikler, özel kirpik yapıştırıcısı ile tek tek yapıştırılarak uygulanır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır ?

Uygulamadan önce kişilerin yüz analizleri yapılarak işlem yapılacak bölgeye demo çizim yapılır. Kişilerin onayı alındıktan sonra hassas bölgeler için özel olarak üretilmiş anestezik krem ile bölge uyuşturulur. Tek kullanımlık iğneler ile bitkisel pigmentler deri altına işlenerek uygulama tamamlanır.

Kalıcı Makyaj Neden Tercih Edimeli ?

Kalıcı makyaj ile her koşulda bakımlı ve güzel görünüme kavuşabilir, güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.Kalıcı makyaj sayesinde, makyaj yapmak için harcayacağınız değerli zamanınız size kalır.

Kalıcı Makyaj Uygulama Sonrası Bakım ve Aşamaları Nelerdir ?

Uygulama yapılan bölgenin direkt güneş ışığı almasından kaçının. Uygulamadan sonraki ilk on gün sauna, havuz ve solaryuma girmek zararlıdır. Peeling vb. uygulamalar yaptıracaksanız kalıcı makyaj uygulanan bölgeye peeling uygulanmaması gerekir.
Uygulamadan bir hafta sonra işlem yapılan bölge koyulaşabilir, bu koyulaşma kabuklanmanın sonucudur. Oluşabilecek kabuklara dokunmak ve soymak zararlıdır. Uygulamadan sonraki ikinci haftada pigment değişikliği veya kaybı görülebilir, bu pigmentin halen cildin alt tabakasında derinlerde bulunduğunu ve zamanla deri üzerine çıkacağına işarettir. Uygulamadan sonraki üçüncü haftada sonuç alabilirsiniz, gerekli ise üçüncü haftadan sonra tamamlayıcı işlem dediğimiz ikinci uygulama yapılabilir.

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılmaz ?

Uygulama bölgesi üzerinde aktif enfeksiyonu olanlara (konjonktivit denilen göz iltahapları dahil), kemoterapi gören hastalara, siğil ve mantar türü cilt problemleri olanlara, kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlara, et benleri ve keloid üzerine ve 18 yaşından küçüklere uygulanmaz.

Kalıcı Makyaj Yaptırırken Dikkat Etmemiz Gerekenler ?

*Ortamın steril ve uygun koşullarda olmasına
*Uygulama esnasında kullanılacak olan teknik ekipmanların tek kullanımlık olmasına
*Uygulama yapacak uzmanın eğitimi, çizim yeteneği, bilgi ve tecrübesine
*Kullanılacak olan pigmentlerin kalitesine dikkat edilmelidir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir ?

Memnun olmadığınız kalıcı makyaj veya dövme uygulamalarınızı en sağlıklı yöntem olan lazer silme tedavisi ile sildirebilirsiniz.Lazer cihazının görmediği pigmentler ise cilde uygun olarak üretilmiş solisyonlar yardımı ile ciltten çıkarılır.